Pro sestup se znovu rozhodly akcie Orco, oslabily o 1,10 procenta na 2702 Kč. Lucemburská realitní společnost, jejíž akcie se obchodují na pražské burze, chce vstoupit i na burzy v Budapešti a Varšavě. Tento krok se plánuje na první pololetí příštího roku. Kromě Prahy se tyto akcie obchodují také v Paříži; firma je velmi aktivní na středoevropských trzích rezidenčních i komerčních nemovitostí.

Evropské burzy vyměnily ranní ztráty za odpolední zisky. Investory zajímaly čtvrtletní výsledky hospodaření dalších velkých podniků. Švýcarská finanční skupina UBS oslabila o 5 procent po oznámení slabšího než očekávaného zisku. Akcie nizozemské telekomunikační firmy KPN, která podnikala také v ČR, klesly o 1,2 procenta, když zaznamenala větší pokles služeb v pevných telefonních linkách. Dařilo se však automobilkám, DaimlerChrysler posílil o 3,5 procenta, Renault o 1,6 procenta.

Ceny akcií maloobchodních řetězců se neshodly na směru vývoje. Ahold, který má v ČR obchody Albert a Hypernova, posílil o 1,84 procenta, německé Metro, vlastník obchodů Makro, sestoupilo o jedno procento.