Odborářům vadí, že je FAB údajně o prodeji neinformoval. Obavu mají ze ztráty asi 350 pracovních míst v případě, že by nový majitel přenesl výrobu mimo Českou republiku. "Stávková pohotovost neskončí, dokud nebudeme mít v kupních smlouvách garanci, že zaměstnanost bude zachována," řekl šéf firemních odborů ve FAB Rudolf Procházka. Celkem má FAB asi 850 zaměstnanců.

"Chápeme obavy zaměstnanců, ale přesun výroby do Indie je nepotvrzenou fámou, o ničem takovém nejednáme," prohlásil Bayer. Švédská centrála podle něj již dříve zahájila jednání s několika zájemci, přičemž žádné z těchto jednání zatím nebylo uzavřeno. K prodeji výroby autozámků FAB podle Bayera přistoupil proto, že výroba pro automobilový průmysl není pro Assa Abloy dlouhodobým strategickým záměrem.

Výroba autozámků se na loňských rekordních tržbách FAB ve výši 926 miliónů korun podílela 54 procenty. Zbytek připadl hlavně na stavební zámky. Podle Bayera je konkurenceschopnost závodu na autozámky Facea v Dlouhé Vsi u Rychnova velmi vysoká a závod má podepsané dlouhodobé kontrakty na dodávky pro velké evropské výrobce automobilů. V samotném Rychnově nad Kněžnou Assa Abloy podle něj chystá rozšiřování výroby. FAB loni zvýšila zisk o 24 procent na 98,2 miliónu korun.