Největší zisk zaznamenaly cenné papíry Philip Morris s přírůstkem 1,11 procenta na 11 045 Kč. V opačném směru měly primát akcie Zentiva, které oslabily o 1,37 procenta na 1299 Kč. Nejobchodovanější ČEZ sestoupil o pouhých 0,01 procenta na 826,70 Kč. Erste Bank po vyrovnání denních ztrát přidala 0,13 procenta na 1503 Kč.

Akcionářům už do konce roku zbývá jen několik týdnů na vylepšení letošní bilance. Podle Milana Andryse z makléřské firmy Cyrrus pozitivní ekonomická situace ČR a blížící se výsledková sezóna znovu přiláká na náš trh investory, kteří "probudí jednotlivé akciové tituly k životu".

Evropské akcie po většinu dne klesaly, odpoledne ale jevily známky tento vývoj změnit. Trhy ovlivnily emise technologických akcií po zprávách z podnikové sféry. Německý výrobce ekonomického softwaru SAP oslabil o tři procenta, když jeho horší výhled na příští období zastínil dobré hospodaření. Největší vliv ale měl pětiprocentní propad akcií finské Nokie po horších než očekávaných výsledcích hospodaření. Potravinářský obr Nestlé soudí, že tempo růstu prodeje ovlivní menší chuť spotřebitelů utrácet, jeho akcie proto oslabily o 3,5 procenta.