Konečná dohoda by podle generálního ředitele Vodafonu CR Grahama Mahera mohla být podepsána během několika měsíců. "Klíčovým přínosem případné dohody obou společností by mohlo být lepší pokrytí a tím i dostupnost služeb pro zákazníky při zmenšených nárocích na počet základnových stanic a tedy i snížení negativních dopadů na životní prostředí," uvedli operátoři ve společném prohlášení.

Podle Mahera by nemělo mít sdílení infrastruktury s dalším operátorem žádný vliv na nabízené služby. "Je to jako když dvě letecké společnosti používají to samé letiště pro vzlet a přistání. Stále ale nabízí zcela rozdílné ceny a služby. Sdílená síť stejně jako letiště zajistí provoz, ale neovlivní nabídku služeb ani neznamená jejich sdílení," řekl.

T-Mobile má v České republice 4,7 miliónu zákazníků a Vodafone registruje zhruba 2,2 miliónu aktivních mobilních čísel. Na trhu si konkurují ještě se společností O2 (bývalým Eurotelem).

Mobilní operátor Vodafone CR přitom v červenci oznámil, že prozatím nebude pokračovat v zavádění rychlé datové sítě UMTS, která umožňuje rychlý přístup k internetu, sledování TV, videohovory či stahování hudby. Důvodem jsou vysoké náklady na zavedení, nízká návratnost investice, ale také možnost poskytovat uvedené služby jinou, levnější technologií. [celá zpráva]