Větší zisk zaznamenala také Zentiva, která zpevnila o 1,94 procenta na 1316 Kč. Podle obchodníků společnosti Patria Finance se zdá, že postupně roste podíl významnějšího minoritního akcionáře tohoto výrobce léků.

Nejvíce ztrácely akcie ČEZ, které oslabily o 1,05 procenta na 784,80 Kč. Unipetrol posílil o 1,18 procenta na 188,50 Kč, přestože ostatní středoevropští zpracovatelé ropy dopláceli na rychle klesající cenu ropy.

Komerční banka oslabila o 1,01 procenta na 3322 Kč, Erste Bank o 0,59 procenta na 1337 Kč. Rakouská banka ve středu uvedla, že rumunská vláda by měla prodloužit termín dokončení privatizace banky Banca Comerciala Romana (BCR) o 30 dnů na 20. října kvůli stížnosti opozice na transakci u ústavního soudu. Podle rumunské opozice je tento obchod pro stát příliš nákladný. Rumunsko totiž musí krýt potenciální dluhy skomírajícího státního poskytovatele půjček Bancorex, jejž BCR pohltila v roce 1999. Erste stále předpokládá, že se transakci podaří úspěšně uzavřít.

Levnější ropa pod hranicí 61 dolarů za barel pomohla také růstu na západoevropských burzách. Optimismus investorů v předvečer zasedání měnového výboru americké centrální banky vycházel z předpokladu, že za těchto podmínek Fed zřejmě nezvýší úrokové sazby. Ve středu posilovaly technologické akcie v čele se softwarovou firmou SAP poté, co americký konkurent Oracle vykázal čtvrtletní zisk nad odhady po růstu tržeb z licencí na nový obchodní software.