O termínu dnes rozhodlo vedení asociace a informoval o něm její šéf  Bohumír Dufek.

Pochod vyjde v 10. hodin z Letenské pláně, půjde okolo vlády a od 12 hodin bude na Staroměstském náměstí demonstrace proti reformě. Většina účastníků přijede z celé republiky autobusy a organizátoři zajišťují i vlak z Ostravy, který by nabral sympatizanty odborů a občany, kteří se chtějí vyjádřit proti reformě.

Pokud akci podpoří i Lékařský odborový klub, který je členem ASO, mohou lékaři i stávkovat. Stávka by měla formu víkendového provozu v nemocnici, to znamená, že by se pouze ošetřovaly akutní případy. Záleží však na odborářích a vedení nemocnice, pro jakou formu protestu se rozhodnou.

O čtyři dny později (v pondělí 23. června) vystřídají odboráře z ASO v ulicích metropole zástupci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS).

Šéf ČMKOS Milan Štěch očekává, že na jejich demonstraci přijede tři až pět tisíc lidí. "Tato demonstrace omezeného počtu odborářů - zejména zaměstnanců rozpočtové a příspěvkové sféry, tedy školských odborářů, zdravotníků a dalších - bude předstupněm k celostátní demonstraci, kterou v Praze uspořádáme v případě, že nedojde v dalších týdnech k dohodě," řekl s tím, že do Prahy by přijely stovky tisíc odborářů.