"Byl bych rád, kdyby se to zvládlo ( k datu 1. ledna 2008)," odpověděl Langer na dotaz moderátora, kdy by měla z České pošty vzniknout akciová společnost. Langer chce nyní zahájit transformační projekt České pošty, který připravilo ministerstvo informatiky.

"Tento projekt bych chtěl nastartovat tak, aby pro příští vládu, protože tato žádá pouze o roční mandát, byla Česká pošta připravena jako akciová společnost k rozhodnutí, zda v této podobě bude nadále stoprocentně vlastněna státem, nebo případně privatizována a potom jakým způsobem," prohlásil Langer.

Zřizovatelem státního podniku Česká pošta je ministerstvo informatiky, které chce nová vláda postupně zrušit. O novém začlenění poštovní agendy, ale například i telekomunikací by měla rozhodnout vláda příští týden. Podle Langera by tyto oblasti mohly spadat pod ministerstvo dopravy či ministerstvo průmyslu a obchodu.

Pod ministerstvo vnitra by měla přejít část ministerstva informatiky, která se zabývá informatikou veřejné správy. Na starosti ji bude mít Langerův náměstek pro veřejnou správu a informatiku Zdeněk Zajíček. Provoz agendy informatiky veřejné správy bude řídit jeden z dosavadních náměstků ministerstva informatiky, budoucí vrchní ředitel sekce informatiky veřejné správy na ministerstvu vnitra.