Cenné papíry kutnohorského výrobce cigaret Philip Morris zpevnily o 1,14 procenta na 9350 Kč a vzdálily se tak z nedávného minima po strmém propadu. Dařilo se i Zentivě, která posílila o 0,85 procenta na 1183 Kč. Akcie ČEZ v pátek silně kolísaly, nakonec uzavřely na 822,50 Kč se ztrátou 0,10 procenta. Unipetrol sestoupil o 0,73 procenta na 203,30 Kč.

Západoevropské burzy v pátek posilovaly po příznivých zprávách od emitentů akcií a po nových amerických makroekonomických údajích. Ty ukázaly, že inflace v USA podstatně neroste a míra nezaměstnanosti se nezhoršuje.

Akcie výrobce léků Sanofi-Aventis, který má podíl také v Zentivě, zpevnil o procento po výroku soudu, který zakázal prodej generické kopie Plavixu, úspěšného přípravku proti trombóze. Globálně podnikající ocelárny Mittal zpevnily o dvě procenta. Jejich akcie byly nově zařazeny do báze indexu CAC 40 pařížské burzy.

Na evropských i amerických burzách posilovaly také akcie americké firmy Lockheed Martin. Tento výrobce letadel a zbrojního materiálu ve čtvrtek oznámil, že získal kontrakt v objemu 3,9 miliardy dolarů na stavbu nové vesmírné lodi pro NASA. Ta by měla dopravit astronauty až k Marsu.