Zdražil pouze bezolovnatý Special 91 s přísadou, a to o tři haléře na 31,11 za litr. Zkapalněný plyn stagnoval na 14,74 Kč.

Ceny pohonných hmot v Česku klesaly také podle údajů CCS. [celá zpráva] Nejprodávanější benzin Natural 95 stál v pondělí v průměru rovných 32 korun, což bylo o pět haléřů méně než před sedmi dny. Cena nafty klesla o sedm haléřů na 30,06 koruny.

Analytici mírný pokles cen vzhledem k příznivějšímu vývoji na komoditních burzách ve světě předpokládali. "Podle našich propočtů by se v nejbližších dnech neměla současná hranice cen benzinu příliš měnit a mohla by se udržet na úrovni okolo 32 korun za litr," uvedl analytik společnosti Colosseum Jiří Šťastný.

Ceny ropy na světových trzích ve čtvrtek výrazně klesly a americká ropa sestoupila zpět pod 75 dolarů za barel. Trh reagoval na zprávy, že tropická bouře Chris v Karibiku odeznívá a nestane se prvním hurikánem této sezony. To zaplašilo obavy z dalšího narušení ropné produkce v Mexickém zálivu.

Trh je však nadále znepokojen situací na Blízkém východě, kde pokračuje konflikt mezi Izraelem a libanonským hnutím Hizballáh. Vládnou obavy, že konflikt by mohl zkomplikovat snahu o řešení sporu o íránský jaderný program. Írán je spojencem Hizballáhu a jedním z největších světových vývozců ropy. Iránský činitel ve čtvrtek uvedl, že v případě mezinárodních sankcí proti zemi by mohly ceny ropy vyletět až na 200 dolarů za barel.