Emich se stal šéfem Benziny loni v červnu poté, co ho do funkce předsedy představenstva dosadil polský vlastník Benziny, společnost PKN Orlen.

K 30. červnu odešel z vedení další firmy, která je součástí Unipetrolu - Chemopetrolu Petr Cingr, na něhož údajně vedení Unipetrolu vyvíjelo tlak.

Generální ředitel petrochemické společnosti Unipetrol odvolal nedávno také mluvčího firmy Arne Kejdanu, který měl zároveň na starosti komunikaci s investory.

Spekuluje se tak o snaze nového vlastníka Unipetrolu, polského chemického koncernu PKN Orlen, zbavit se manažerů spjatých s minulým vedením holdingu.

Benzina se rozdělí

Čerpací stanice Benzina nedávno oznámila, že se rozdělí na dvě značky. Jedna bude levnější a bude lákat klienty nízkou cenou, druhá, luxusnější, by měla nabízet náročnějším zákazníkům širší paletu služeb na vyšší úrovni. [celá zpráva]

Firma tak chce zlepšit svoji ekonomickou situaci. Loni společnost prodělala téměř 500 miliónů korun a rovněž v prvním čtvrtletí letošního roku firma hospodařila se ztrátou, která činila 208 miliónů korun.