Ve čtyřech krajích se ceny benzínu snižovaly. V Olomouckém a Moravskoslezském kraji klesly mírně, o dva haléře na litr. V Libereckém kraji se průměrná cena snížila o 11 haléřů a v Královéhradeckém o 13 haléřů na litr.

Nejlevněji vyjde litr Naturalu 95 v Olomouckém kraji, kde se prodává za 30,79 Kč. Méně než 31 korun stojí litr ještě v Královéhradeckém kraji. Nejdražší benzín zůstává na Vysočině s cenou 31,68 Kč. O dva haléře levnější je v Plzeňském kraji.

Nafta je nejdražší na Vysočině

Nafta je opět nejlevnější v Ústeckém kraji. Litr se zde prodává za 29,47 Kč. Druhým nejlevnějším krajem je Karlovarský s cenou 29,63 Kč za litr. O dva haléře dražší je nafta v Královéhradeckém kraji, ve kterém proti minulému týdnu cena klesla o 26 haléřů na litr. Jde o nejvýraznější zlevnění v republice. Naopak nejvíce platí řidiči tradičně na Vysočině, kde za litr vydají 30,40 Kč.

Benzín zdražil, protože podražila ropa. Začátkem června ceny vystoupily až k 73 dolarům za barel poté, co Írán naznačil, že by mohl použít dodávky ropy jako zbraň ve sporu ohledně íránského jaderného programu. Minulý pátek ale ceny klesly k 69 dolarům za barel.