Kromě toho, že nesměly autobusy zajíždět na nádraží, neumožnila jim ČSAD Liberec využívat další služby. "Student Agency například nebylo umožněno využívat informačního systému nádraží, což představovalo značné znevýhodnění oproti dalším dopravcům. Pokud cestující požadoval informaci o nabídce spojů na lince Praha - Liberec přímo na nádraží, mohl volit pouze z nabídky dopravců zahrnutých do systému, aniž by se dozvěděl, že na lince operuje další dopravce, " řekl ředitel antimonopolního úřadu Martin Pecina.

Liberecká ČSAD se tak podle antimonopolního úřadu neoprávněně bránila konkurenci. Student Agency tím vznikla škoda, protože provozovala autobusovou linku v únoru ve směru Liberec- Praha za symbolickou jednu korunu.

Antimonopolní úřad pokutu snížil

Antimonopolní úřad potvrdil závěry předchozího rozhodnutí úřadu z června loňského roku. Pokuta byla přitom snížena o půl miliónu korun, protože ČSAD po prvním rozhodnutí antimonopolního úřadu autobusům Student Agency zajíždět na liberecké nádraží dovolil.

ČSAD Liberec se konkurenci bránila hlavně proto, že z vytížené linky do Prahy dotuje nevýdělečné trasy v jiných místech regionu.

Student Agency jezdí také na trase Praha - Brno, Praha - Ostrava a Praha - Plzeň. Se vstupem do jiných krajů přitom firma neměla problém. Služby na linkách se zlepšily. Cestující dostanou například občerstvení nebo denní tisk.