V Jihočeském, Karlovarském, Královéhradeckém, Libereckém, Moravskoslezském a Olomouckém kraji se ceny benzínu dokonce snížily. Nejvýrazněji v Karlovarském kraji, kde se litr prodává za necelých 30,90 Kč, což je o zhruba 20 haléřů levněji než 1. května.

Nejlevnější benzín je v Olomouckém kraji, ve kterém průměrná cena klesla o pět haléřů na 30,77 Kč. Nejdražší benzín zůstává na Vysočině. Za litr zde motoristé platí zhruba 31,50 Kč.

Nafta také ve čtyřech krajích zlevnila

Cena nafty minulý týden klesala ve čtyřech krajích - v Jihočeském, Pardubickém, Zlínském a na Vysočině. Nejvíce se ceny snížily na jihu Čech, kde průměrná cena klesla o 15 haléřů na zhruba 30,20 Kč za litr.

Nejnižší ceny nafty jsou v Karlovarském kraji, ve kterém se litr prodává za přibližně 29,85 Kč. Méně než 30 Kč stojí ještě v Olomouckém a Pardubickém kraji. Naopak nejdražší je nafta v Praze a na Vysočině, kde se za litr platí zhruba 30,50 Kč.

Cena ropy se drží kolem 70 dolarů za barel a trh značně reaguje především na vývoj kolem Íránu. Americká ropa se nyní prodává asi za 69,70 USD za barel.