"Přijetí pozměňovacího návrhu, který byl z iniciativy Potravinářské komory opakovaně předkládán, znamená pro spotřebitele s vysokou pravděpodobností snížení cen těchto výrobků a posílení konkurenceschopnosti českých výrobců," tvrdí Jitka Gajdošová z Potravinářské komory. Změny přijala Sněmovna na návrh poslance Jaroslava Pešána z ODS v zákoně o opatřeních ke zprůhlednění finančních vztahů v oblasti veřejné podpory jako tzv. "přílepku".

Přílepky jsou oblíbenou fintou poslanců zejméba v předvolební době. V předvolebním čase se stává pravidlem, že se poslanci uchylují k různým trikům, které mají zajistit, aby jejich oblíbená témata pronikla do Sbírky zákonů. [celá zpráva]

Potravinářská komora v minulosti podporovala snížení DPH kávy, čaje a čoklády s tím, že jde o trvanlivé výrobky, jež patří také k oblíbeným vývozním turistickým artiklům. Snížení jejich ceny tak bude mít podle komory příznivý dopad na objem prodeje v rámci cestovního ruchu. Radost z nižších cen laskomin tak budou mít i nejmladší mlsouni.