Ministerstvo dopravy již dříve uvedlo, že smlouvu s Kapschem podepíše do konce března. [celá zpráva]

Zařízení na výběr mýtného chtěli v ČR postavit a provozovat čtyři zájemci. Sdružení Mytia nabídlo, že systém vybuduje a bude ho deset let provozovat za 15 miliard korun. Společnost Autostrade určila cenu na 17,5 miliardy a Kapsch na 22 miliard korun. Nejvyšší cenu, 33,7 miliardy, navrhlo konsorcium A-Way a AŽD. Ministerstvo dopravy tři uchazeče vyřadilo pro formální nedostatky a jako vítěze určilo firmu Kapsch. Autostrade i Mytia se odvolaly k antimonopolnímu úřadu, ten ale postup ministerstva dopravy potvrdil. [celá zpráva]

V podané žalobě Autostrade trvá na tom, že důvody, pro které byla ze soutěže vyloučena, byly formalistické, účelové a v rozporu se zákonem a zadávací dokumentací.

Druhé vyřazené konsorcium Mytia podání správní žaloby zatím zvažuje. Podle ředitele firmy Damovo z Mytie Seppa Leimgrubera na to má firma lhůtu dvou měsíců od převzetí rozhodnutí předsedy ÚOHS. K Evropské komisi však Mytia sama stížnost nebude podávat. "Budeme ale spolupracovat s těmi, kdo již podněty k šetření do Evropy dali," řekl Leimgruber.