Akcie ČEZ sestoupily o 1,07 procenta na 830 Kč, Unipetrolu o dvě procenta na 279,20 Kč, Philip Morris o 1,47 procenta na 17 688 Kč. Nejméně oslabil Český Telecom, a to o 0,48 procenta na 539,90 Kč. Analytici americké investiční banky Morgan Stanley zařadili Český Telecom mezi prvních 10 společností, o které by se měli investoři zajímat podle výše dividend. Doporučují tyto tituly kupovat s ohledem na rostoucí riziko propadu rozvíjejících se trhů.

Společnost CME, která vlastní v České republice televizní stanice Nova a Galaxie Sport, loni zvýšila své čisté výnosy meziročně o 120 procent na 401 miliónů dolarů. Zvýšil se i čistý zisk z provozní činnosti CME, a to o 169 procent na 43 miliónů dolarů. Akcie CME (CETV) ve čtvrtek posílily o 1,19 procenta na 1437 Kč, Zentiva o 1,18 procenta na 1200 Kč.

Evropské burzy oslabovaly před očekáváným zvýšením úrokových sazeb Evropskou centrální bankou o čtvrt procentního bodu. Odpoledne se po malé přestávce pokles znovu urychlil. Investoři se obávají důsledků nového růstu cen ropy, když Nigérie již snížila produkci o pětinu a očekávají se další komplikace na Středním východě. Nejvíce oslabovaly automobilky, Volkswagen o 3,6 procenta, BMW o 1,7 procenta.

Větší než očekávaná výše dividend pomohla posílit akcie Deutsche Telekomu o 2,3 procenta, i když zveřejněný výhled firmy na další období nebyl příliš optimistický. Ocelárna Arcelor zpevnila o čtyři procenta po spekulacích, že názor vedení firmy na nabídku Mittalu již není tak odmítavý jako dosud.