Primátor Volf Právu řekl, že podle jeho informací například "celní úřady po celých Čechách den před uzavřením banky vybraly všechny své účty u UB, v některých případech až na nulu". To podle něj svědčí o tom, že minimálně ministerstvo financí informaci o potížích ostravské banky mělo a také ji Celní správě poskytlo.

Výpisy z účtů, kterými disponuje, prý starosta získal z dobrých zdrojů, ale sám je poskytnout odmítl.

Se stejným obviněním krátce po zahájení správního řízení letos v únoru vystoupil i výkonný ředitel Invesmartu a předseda dozorčí rady UB Paolo Catalfamo. Jeho tvrzení, že ministr financí Bohuslav Sobotka nařídil celníkům vybrat z UB peníze, ostře popřel Sobotkův náměstek Eduard Janota. "K ničemu takovému nedošlo," uvedl tehdy Janota.

Primátor Volf současně obvinil vládu, že nese zodpovědnost za problémy, které způsobil pád Union banky městům a obcím včetně samotného Kladna. Úředníci zdejšího magistrátu například před měsícem omylem zaslali 11,5 miliónu korun na účet do uzavřené Union banky.  

"V souvislosti s uzavřením UB se ale musím zeptat, zda bych se o uzavření tohoto bankovního ústavu nedozvěděl ještě před tímto krokem, pokud bych ovšem nebyl členem ODS, ale ČSSD," ptá se předsedy vlády primátor.