Právnička společnosti Holland Van Gijzen Advocaten, která v celém případu figuruje jako kurátor, ve středu uvedla, že o osudu hranické továrny na výrobu klasických televizních obrazovek dosud nebylo rozhodnuto.

"V případu továrny v České republice zatím nebyly učiněny žádné kroky," uvedla právnička. Místopředseda Krajského soudu v Ostravě Petr Hampel již dříve řekl, že veškerý majetek české společnosti se sídlem v Hranicích bude zahrnut do konkurzní podstaty a bude ovládán v podstatě z Nizozemska.

LG.Philips Displays Holding minulý týden oznámila, že už nebude podporovat několik svých ztrátových dceřiných firem a požádala o ochranu před věřiteli. To uvrhlo do velkých problémů český závod LG.Philips Displays v Hranicích na Moravě, který musel dočasně zastavit produkci [celá zpráva].

V úterý se však výrobní linky opět rozjely a továrna má údajně zajištěný odbyt pro dvě linky na celý letošní rok [celá zpráva].

Případné uvalení bankrotu i na závod v Hranicích může mít zásadní dopad na rozhodnutí ministerstva průmyslu a obchodu, zajistit firmě půjčku 300 miliónů korun prostřednictvím České exportní banky a firmy Osinek [celá zpráva].

Podle analytiků televizorům s klasickými obrazovkami zvoní hrana, brzy je nahradí televize s plochou obrazovkou. Vládní kroky na záchranu výrobce těchto obrazovek v hranickém podniku LG.Philips Displays jsou podle nich nesystémové. Stát by se prý měl pokusit přivést do továrny jiného investora.