Rozšíření výroby prémiového ležáku souvisí s proklamovanou strategií SABMiller, která chce mít značku Pilsner Urquell jako svoji vlajkovou loď. "Projekt bude rozložen do několika fází a zatím není dána finální kapacita nové varny," uvedl ředitel. Znovu potvrdil, že roční výrobní kapacita plzeňského pivovaru, která přesahuje pět miliónů hektolitrů piva Gambrinus a Pilsner Urquell, je naplněna.

Závěrem loňského roku zveřejnil podnik, že jeho letošní investice se mají pohybovat kolem půl miliardy korun. Podle manažera plzeňského pivovaru Václava Berky mělo jít o přístavbu a částečnou rekonstrukci varny Pilsner Urquell, nákup a instalaci kvasných a dokvašovacích tanků a novou linku na stáčení piva do plechovek. "Definitivní objem investic bude záležet na plnění dlouhodobého plánu prodeje," uvedl Berka, který potvrdil, že je nutné rozšířit kapacitu plzeňského závodu.

V Plzni je nyní 144 kvasných a dokvašovacích tanků s kapacitou od 800 do 3500 hektolitrů. Všechny lze přitom použít pro výrobu obou druhů plzeňských piv - Pilsner Urquell i Gambrinus. Skupina Prazdroj, která zahrnuje závody Gambrinus a Prazdroj, pivovary Radegast, Velké Popovice a slovenský Šariš, prodala loni přes devět milionů hektolitrů piva. V tuzemsku to bylo přes 7,74 milionu hektolitrů piva, což je o 6,4 procenta více než v předchozím roce. Prazdroj dále potvrdil svou vedoucí pozici mezi českými exportéry piva. Celkový vývoz, včetně licenční výroby, vzrostl o 36 procent na 1,26 milionu hektolitrů.