"Eurotel je velmi silná značka. Neznamená to pouze všechno přejmenovat, ale i přinést nové hodnoty," uvedl ředitel Eurotelu Salvator Anglada s tím, že dosud žádné rozhodnutí nepadlo.

Telefónica bude zřejmě měnit název a logo u samotného Telecomu.

Španělé provozují mobilní operátory pod značkou MoviStar. Název Eurotelu by se ale mohl změnit i na O2, což je britský mobilní operátor, kterého Telefónica před nedávnem koupila.

Z Oskara bude Vodafone

Eurotel od října změnil organizační strukturu. Místo oddělených divizí prodeje a marketingu nyní zavedl divize pro firemní a rezidentní zákazníky. Každá z nich bude mít vlastní oddělení prodeje a marketingu. Změny čekají i dealerskou síť, která by se rovněž měla rozdělit podle dvou hlavních částí, ale i podle některých produktových řad. Firma tak chce pokrýt vysoce naplněný trh, kde na 100 lidí připadá přes 109 SIM karet.

Eurotel je podle výnosů největší tuzemský operátor. Od ledna do září firma vykázala příjmy 22,2 miliardy korun. Podle počtu zákazníků je druhý za konkurenčním T-Mobilem, který jej letos po změně statistiky počítaní předstihl. Eurotel má 4,49 miliónu zákazníků, T-Mobile 4,55 miliónu.

Pokud se Eurotel pro změnu názvu rozhodne, změní se v ČR příští rok názvy hned dvou mobilních operátorů. Operátor Oskar se definitivně změní na Vodafone.