Benzina je součástí chemického koncernu Unipetrol. PKN ještě předtím, než Unipetrol v soutěži získala, uzavřela s americkou firmou ConocoPhillips smlouvu, že jí část čerpacích stanic prodá. Sám Conoco v ČR provozuje čerpací stanice Jet.

"Unipetrol dospěl k závěru, že zvažovaný prodej části sítě Benzina je v rozporu s jeho strategií," řekl ve středu Piekarz ČTK. Později dodal, že PKN Orlen ale nadále o prodeji jedná. "Zatím definitivní rozhodnutí nepadlo," doplnil Piekarz. Podle místoředsedy představenstva PKN Orlen Cezaryho Smorszczewského firma případně počítá i s arbitráží.

Během prodeje firmy se ale v PKN změnilo vedení a tomu novému už se krok předchozího nelíbí. Naopak by rádo do benzínek investovalo a jejich služby rozšířilo. Podle dřívějších informací Piekarze pro Novinky, by rádi část stanic udělali s dobrými a trochu dražšími službami a část s levnějším benzínem. [celá zpráva] Která část ale převezme název Benzina se zatím neví.

Největší řetězce čerpacích stanic v ČR
název sítě počet stanic
Benzina 305
OMV 216
Čepro 192
Shell 141
Pap Oil 137
Agip 74
Robin Oil 69
Jet (ConocoPhillips) 43
Slovnaft ČR 42
Esso 39
pozn: údaje k 7.10.2005
zdroj: ČAPPO

Velmi podobně to může dopadnout se smlouvami s Agrofertem. I s ním předchozí vedení před koupí Unipetrolu uzavřelo smlouvy, že mu nechá část firem jako je Chemopetrol, Kaučuk nebo Paramo.

Nové vedení PKN se ale vyděsilo nad cenou, kterou by mělo za celkem pět firem dostat. Cena podílů ve firmách je prý třikrát vyšší než dohodnutá suma tři miliard korun. Smlouvy jsou částečně tajné. PKN už řeklo, že raději zaplatí pokutu plynoucí ze smlouvy ve výši dvou miliard korun, než na ni přistoupit. [celá zpráva]

Poláci Unipetrol definitivně získali letos na jaře za 13,05 miliardy korun, další sumu 1,6 miliardy ještě doplatili. Prodej firmy vyšetřuje zvláštní sněmovní komise.