Podle tiskového mluvčího firmy Tomáše Zikmunda by každým rokem měly vzniknout tři až čtyři nové stanice. Žádnou výraznější výstavbu prý společnost nechystá. V současnosti vlastní Čepro 192 čerpacích stanic.

Největší řetězce čerpacích stanic v ČR
Benzina 305
OMV 216
Čepro 192
Shell 141
Pap Oil 137
Agip 74
Robin Oil 69
Jet (Conoco) 43
Slovnaft ČR 42
Esso 39
zdroj: ČAPPO

Čepro podpoří vláda

Česká vláda na svém středečním jednání zároveň rozhodla, že zvýší základní kapitál státní společnosti o 3 miliardy korun. Podle tiskové zprávy ministerstva financí vedla k tomuto rozhodnutí investiční situace Čepra. Jeho skladovací kapacita a produktovodní síť je již na hranici životnosti.

Ačkoliv v letech 1999 až 2003 se Čepru hospodářsky dařilo, zdroje takto získané investovala společnost do získání finanční stability v oblasti základních obchodních a udržovacích aktivit. V letech 1994 až 1998 to její výsledky totiž neumožňovaly.

Takto investované peníze pak umožní Čepru plnit jeho základní poslání, tím je ochrana a obměna státních hmontých rezerv.

Čepro také musí investovat do nádrží, dávkování, měření, kontrolních a řídících systémů pro zajištění mísení. To je nutno udělat s ohledem na směrnice Evropského parlamentu a Rady o podpoře využívání biopaliv a jiných obnovitelných pohonných hmot v dopravě. Česká republika musí na základě této směrnice do konce letošního roku nahradit dvě procenta veškerých benzínů a nafty bio složkami.