Společnost eBay svolala na druhou hodinu odpoledne středoevropského času tiskovou konferenci. Její obsah tají, je ale pravděpodobné, že transakci oznámí právě na ní.

Podle informací Finacial Times eBay zaplatí nejdříve 2,6 miliardy dolarů, zbytek potom doplatí do roku 2008. Výše poslední splátky se bude odvíjet od finančních výsledků.

Od koupě Skype si eBay slibuje především zlepšení komunikace na své burze mezi prodávajícími a zájemci. Přesvědčil ji i rychle rostoucí obor, jakým telefonování po internetu je.

Pokud se operace uskuteční, bude to největší akvizice eBay. Firma s desetiletou historií dala zatím nejvíce peněz za firmu PayPal, která jí zajišťuje platby za nákupy. Zaplatila za ni 1,5 miliardy dolarů.

Skype sídlí v Lucemburku a nabízí zdarma telefonování lidem, kteří využívají jeho software [celá zpráva] . Zdarma jsou hovory mezi uživateli služby, telefonovat je ale možné i do mobilních sítí či na pevné telefonní linky. V takovém případě se za volání platí, avšak cena je obvykle zlomkem nákladů u běžných telefonních operátorů.