Největší přírůstek kursu patřil v pátek akciím Unipetrolu. Obchodník se cennými papíry Wood & Co doporučuje investorům nakupovat tyto akcie až do ceny 215 korun za kus. Wood & Co tak obnovila sledování cenných papírů petrochemického holdingu, kterému se podobně jako některé další velké makléřské firmy po nějaký čas nevěnovala. Akcie Unipetrolu na zprávu reagovaly růstem.,a to o 3,49 procenta na 202,30 Kč.

Po kolísání v minulých dnech přidaly do kroku oba bankovní tituly v SPAD pražské burzy. Komerční banka zpevnila o 2,66 procenta na 3435 Kč , Erste Bank o 3 procenta na 1372 Kč. Podle představitelů vlastníka KB Société Générale česká banka může být využita i jako prostředník k dalším akvizicím. Švýcarská UBS zvýšila cílovou cenu Erste na 53 eur.

ČEZ posílil o 1,83 procenta na 677,50 Kč po doporučení investiční banky Goldman Sachs, která stanovila cílovou cenu na 705 Kč.

Zentiva oslabila o 1,04 procenta na 930,50 Kč. Někteří experti se obávají, že od pondělka by mohli velcí vlastníci těchto akcií nabídnout jejich část na trhu. V pondělí 5. září totiž končí pro Warburg Pincus a vedení Zentivy lhůta, ve které tak nemohli učinit.

Evropské burzy v pátek silně kolísaly a odpoledne oslabily. Evropské vývozce poškodí nové zpevnění jednotné evropské měny, která dosáhla vůči dolaru tříměsíčního maxima. Silnější euro postihne například automobilky, akcie koncernu DaimlerChrysler proto sestoupily o dvě procenta.