Společnost RTV Galaxie patří firmě GES, která je majitelem také TV Prima. Mluvčí GES Holdingu Jana Adamčíková řekla, že finanční zátěž spojená s vysíláním už nebyla únosná.

Držitelem licence na vysílání je nyní Martin Kindernay, kdysi provozovatel TV3. Ten licenci v minulých letech převedl na RTV, soud mu ji ale vrátil. Kindernay se poté dohodl, že bude s RTV spolupracovat. Podle Adamčíkové GESu vadí, že RTV licenci do dnešního dne nezískala zpět.

"Podle zákona můžu na měsíc vypnout vysílání. Ale doufám, že se vysílání stanic obnoví," řekl Kindernay. Samo držení licence je sporné, bylo příčinou soudů a je možné, že kvůli ní bude další mezinárodní arbitráž.

Hrozba arbitráží

O svá práva se hlásí lucemburská společnost EMV. Ta v roce 2000 majetkově vstoupila do televize Galaxie, později TV3. Program platila s tím, že později jí Kindernay licenci přenechá. Kindernay ji měl převést na firmu KTV, kterou společně s EMV založil a jejímž byl jediným vlastníkem. To ale nepovolila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Když se pak Kindernay pokusil licenci převést na svou firmu RTV Galaxie, povolila to.

EMV proto tvrdí, že Kindernay porušil smlouvy a Česko prostřednictvím RRTV neochránilo investici, protože převod na KTV zamítlo, kdežto převod na RTV povolilo, i když majitelem obou firem byl tentýž člověk. EMV přestala vysílání platit a Kindernay RTV Galaxii prodal i s licencí firmě GES Media Holding, která provozuje Primu.