Český Telecom odolal prodejní vlně v dopoledních hodinách a znovu posílil. Uzavřel na 462,10 Kč s přírůstkem 0,13 procenta. "I když se našel velký prodejce těchto akcií, byl na trhu přítomen dostatečně velký kupec, který tuto nabídku absorboval. V dalších dnech zřejmě budeme svědky dalšího souboje těchto titánů," uvedl Aleš Vávra z J&T Banky.

Akcie ČEZ takové štěstí neměly, ztráty z dopoledních prodejů se již dohnat nepodařilo. ČEZ oslabil o 0,25 procenta na 470,50 Kč.

Nejvíce zpevnily při menších objemech obchodů akcie CME, a to o 1,68 procenta na 1212 Kč. Obchodníci to připisují jednání o televizní reklamě v parlamentu a zařazení emise do bází indexů pražské burzy, má se tak stát 1. července. Akcie CME se stanou pátou nejdůležitější emisí v akciovém indexu PX 50.

Zpráva o možnosti odkupu akcií Zentivy prospěla jejich kursu, i když podle finančního ředitele Zentivy Petra Šulce jde spíše o teoretickou možnost někdy v budoucnosti. Zentiva posílila o 0,64 procenta na 894 Kč. Index PX 50 vzrostl o 0,31 procenta na 1207,3 bodu.

Akcionáři PKN Orlen schválili návrh ministerstva státního pokladu, podle kterého by měla firma na dividendách vyplatit 40 procent loňského čistého zisku namísto 30 procent navrhovaných vedením. Dividenda by tak měla činit 2,13 zlotého na akcii.

Evropským akciovým trhům prospěla nižší úroveň ceny ropy kolem 58 dolarů za barel. France Télécom oznámila, že v příštím roce navrhne zdvojnásobit dividendu až na jedno euro. Letos firma z loňského výsledku vyplácela dividendu 0,48 eura na akcii, čímž akcionáře rozladila. Akcie France Télécom zpevnily o 3,7 procenta.