Erste Bank posílila o 1,05 procenta na 1246 Kč, Komerční banka o 0,39 procenta na 3075 Kč. Větším objemem obchodů se mohl pochlubit i ČEZ, který zpevnil o 0,94 procenta na 471,70 Kč.

Největší přírůstek kursu mohly vykázat při skromném obchodování akcie Orco, které přidaly 2,51 procenta a uzavřely na 1349 Kč. Zentiva posílila o 1,40 procenta na 888,30 Kč. Společnost Zentiva zřejmě koupí až deset procent vlastních akcií. Agentuře Reuters to řekl finanční ředitel Zentivy Petr Šulc a dodal, že je hodlá použít na podporu akvizic. Neuvedl však, kdy má odkup akcií začít. Zentiva slaví roční výročí zahájení obchodů na pražské burze, za tuto dobu její akcie zpevnily o více než 80 procent.

Nedařilo se cenným papírům Philip Morris, které oslabily o 3,40 procenta na 17 113 Kč. Podle Ronalda Schuberta ze společnosti Patria Finance byly tyto akcie pod výrazných tlakem zahraničních prodejců, a to možná kvůli zprávě, že vláda USA bude požadovat po výrobcích cigaret 14 miliard dolarů na léčbu kuřáků.

Nováček na českém akciovém trhu CME v úterý oslabil o 0,17 procenta na 1192 Kč. Zdá se, že se vývoj ceny na pražské burze bude řídit situací této emise na trhu Nasdaq. Objem obchodů ve SPAD zůstal druhý nejnižší. Obchodníci doufají, že změnu by mohlo přinést zahrnutí emise CME do bází indexů pražské burzy od 1. července.

Také velké evropské trhy v úterý posilovaly, vysoká cena ropy se tentokrát projevila příznivě na růstu kursů cenných papírů velkých ropných firem, u akcií Shell až o tři procenta. Akcie nizozemské telekomunikační firmy KPN posílily o 3,6 procenta po zprávě, že pohltí třetího největšího operátora mobilních sítí v zemi, firmu Telfort.