Oficiální vyjádření Telefóniky se zatím nepodařilo získat. Telefónica by měla ve čtvrtek zaplatit státu zbývajících 90 procent z kupní ceny 82,6 miliardy korun a převzít 51,1 procenta akcií Telecomu.

První personální změny se čekají bezprostředně po řádné valné hromadě, která se bude konat 23. června. Na hromadě by již měla Telefónica vystupovat jako nový vlastník.

Berdár nastoupil do čela největší tuzemské telekomunikační skupiny v polovině roku 2003. Před tím působil jako regionální ředitel počítačové firmy Dell Computers. Po jeho nástupu zahájila firma rozsáhlou restrukturalizaci, v rámci které se zbavuje nepotřebných aktiv a má snížit počet pracovníků o 4000 na 7000 lidí.

Vedle zásluh o zvýšení efektivity a výkonnosti firmy někteří Berdárovi kolegové v minulosti kritizovali jeho manažerské metody i přístup k podřízeným. Po střetu s ním loni odešel generální ředitel dceřiného Eurotelu Terrence Valeski [celá zpráva], obchodní ředitel Telecomu Roman Stupka či marketingový ředitel David Duroň.

Odstupné několik desítek miliónů

Minulý měsíc Berdára před jeho domem za Prahou napadli dva útočníci. Zraněný manažer poté na domnělé pachatele střílel. [celá zpráva]

Berdár by měl dostat odstupné rovnající se 18násobku jeho měsíčního platu a odměnu za úspěšně dokončenou privatizaci Telecomu. Podle neoficiálních informací dohromady jde o několik desítek miliónů korun.