Nejvíce ztrácely cenné papíry peněžních ústavů a výrobce cigaret Philip Morris. "Akcie PM se dostaly pod prodejní tlak po zprávě, že Česká pošta skončí s nabízením tabákových výrobků na svých pobočkách. Podle posledních výpočtů měla Česká pošta 50 miliónů korun tržeb ročně pocházejících právě z těchto prodejů," uvedl Ronald Schubert na internetovém serveru společnosti Patria Finance.

Philip Morris oslabil o 2,06 procenta na 17 713 Kč, Komerční banka o 2,27 procenta na 3103 Kč, Erste Bank o 1,02 procenta na 1264 Kč.

Akcie ČEZ vystoupaly až k hranici 460 Kč, pak ale ztrácely a značně kolísaly. ČEZ nakonec uzavřel na 450,30 Kč s úbytkem 0,62 procenta. Index PX 50 klesl o 0,78 procenta na 1193,8 bodu.

Pražská burza chce přilákat více drobných investorů a připravuje proto obchodování s tzv. warranty a certifikáty, které jsou hitem zejména v Německu, kde se obchody s nimi vyrovnají akciím. Podle předpokladu generálního ředitele burzy Petra Koblice by bylo možné projekt spustit zhruba na podzim. Koblic to řekl na úterní finanční konferenci.

KCP podala trestní oznámení na podezření z trestného činu spáchaného některými členy statutárního orgánu a zaměstnanci obchodníka s cennými papíry AIB, který je v nucené správě. Dozor Komise pro cenné papíry ve firmě nalezl řadu nedostatků včetně zásadního porušování pravidel v jednání se zákazníky.

Evropské akcie po většinu dne oslabovaly. Cena ropy se stále držela nad 55 dolary, investoři se obávají důsledků pro hospodaření emitentů, především automobilek a aerolinií. Ukazuje se také, že velké hedgeové fondy zaznamenaly značné ztráty v derivátových pozicích po změně kreditního ratingu velkých automobilek GM a Ford.