Komerční bance se zpočátku také dařilo, překonala hranici 3000 krun, ale na její udržení již síly nestačily. Její páteční bilance byla nakonec záporná, titul oslabil o 0,97 procenta na 2967 Kč.

Největšího objemu obchodů dosáhl ČEZ, a to přes jednu miliardu korun. ČEZ v pátek posílil o 1,41 procenta na měsíční maximum 416,20 Kč.

Vybírání zisků postihlo také Zentivu. Výrobce generických léků ztratil 1,96 procenta a uzavřel na 788,30 Kč. Index PX 50 vzrostl o 0,75 procenta na 1137,4 bodu.

Akcie na evropských trzích posílily, růst však již nebyl tak dynamický jako v předchozích dnech. Investoři a analytici spekulovali o dalším vývoji ekonomiky zemí Evropské unie. Ekonomický růst se zřejmě ještě více přibrzdí, než se očekávalo. Hrubý domácí produkt Francie v posledním čtvrtletí vzrostl jen o 0,2 procenta, což bylo méně, než ekonomové očekávali. Nebezpečí pro francouzský hospodářský růst se skrývá hlavně ve vysoké nezaměstnanosti. Ta je s 10,2 procenta na pětiletém maximu a tlumí spotřebitelské výdaje, které jsou ve Francii tradičním motorem ekonomiky.

K vyšší opatrnosti investorů přispěla také znovu rostoucí cena ropy, která posílila o 41 centů na 47,33 dolaru za barel WTI. Nárůst zásob v USA přiměl kartel OPEC k prohlášení, že by příští měsíc mohl snížit těžbu ropy.

Výrobce domácích elektrických spotřebičů Electrolux zpevnil o 4 procenta. Vývoj ceny těchto akcií ovlivnily pověsti o případném převzetí této churavějící firmy, která trpí vysokými cenami surovin a materiálů, především oceli, a také důsledky cenové války s konkurencí.