"Podnikneme akci ve dnech, kdy to BBC nejvíce poškodí. Uvidíme, zda se nám podaří mít prázdné obrazovky a ticho v éteru," řekl jeden z odborových vůdců Luke Crawley.

The Guardian píše, že se očekává masivní dvoudenní stávka, po níž by měla během jara a léta následovat série jednodenních stávek. První se může konat od pátku za týden. O termínech stávky rozhodnou odbory ve čtvrtek.

Odbory zejména chtějí, aby se vedení zavázalo, že nikdo nebude propuštěn proti své vůli a že zaměstnanci, kteří přejdou do soukromého sektoru, budou mít stejné podmínky, jaké mají nyní v BBC.

Peníze jen od koncesionářů

Vedení BBC argumentuje tím, že potřebuje úspory, aby mohlo od roku 2008 věnovat více peněz na programy. Podle nového generálního ředitele BBC Marka Thompsona měla společnost vždy problémy s efektivitou. Pokud by neprokázala, že umí s prostředky koncesionářů dobře zacházet, mohla by prý mít potíže. BBC je financována pouze z koncesionářských poplatků. Stanice nemá žádný příjem z reklam, zato koncesionářský poplatek za jednu televizi je kolem 10 liber měsíčně, což je v přepočtu asi 440 korun.

V BBC se stávkovalo už v minulosti, ale podle The Times se skoro vždy vysílal nějaký náhradní program.  V některých sekcích BBC zaměstnanci už nyní proti úsporám protestují tím, že pracují přesně podle pravidel, včetně povinných přestávek.