Přímá linka nespojuje hlavní město Německa s USA už od roku 2001, tehdy ji zrušila společnost Lufthansa po útocích na USA v září 2001. Uvedla, že o linku není zájem. Z Německa se dá do USA létat například z Mnichova.

Delta nasadila na trasu letadlo Boeing 767 s 204 místy. Lety z Berlína budou startovat ve 12:40 místního času, v New Yorku na letišti Johna F. Kennedyho přistanou v 15:20 tamního času. Odlet z USA bude v 18:00 tamního času a v Berlíně bude letadlo přistávat v 8:15 místního času následující den.

"Pro Berlín toto spojení znamená zlepšení místopisného postavení," řekl dnes berlínský primátor Klaus Wowereit. "Řada podnikatelů nejen z USA už v minulosti projevila o Berlín zájem, vadila jim ale absence mezinárodního leteckého spojení," řekl primátor.

Berlín si slibuje, že tak upevní své místo v žebříčku mezinárodních letišť. Hlavní město má letiště tři, Tegel, Schönefeld a Tempelhof, ještě jako vzpomínku na doby svého rozdělení. Pokud jde ale o počet přepravených cestujících, teprve nedávno se Berlín na celoněmeckém žebříčku přesunul ze čtvrtého na třetí místo. Mnohem frekventovanější jsou letiště ve Frankfurtu a v Mnichově.