Dohoda také předpokládá, že žalobci mají nárok na 20 procent z jakékoliv částky, kterou Andersen vrátí svým bývalým partnerům v rámci jiné žaloby. O odškodnění informoval list The Wall Street Journal Europe.

WorldCom vyhlásil v červenci 2002 tehdy největší bankrot v historii Spojených států a zastínil dokonce i bankrot energetické společnosti Enron. Vedení společnosti falšovalo účetnictví, které právě Andersen potvrdil jako správné. Šéfovi firmy Bernardu Ebbersovi hrozí až 85 let vězení.

WorldCom už se z bankrotové ochrany dostal a nyní působí pod názvem MCI, což je jeden z podniků, který kdysi převzal. Firma se nyní rozhoduje, zda ji koupí konkurenční Qwest Communications International či Verizon Communications. Qwest nabízí více, ale MCI už oznámila, že by raděj pod křídla Verizonu, i když za nižší cenu.

Andersen se vykoupil

Odškodněním se firma vyhnula soudním přelíčením a tahanicím o její podíl na pádu WorldComu. "Andersen si zvolil, že vstoupí do tohoto vyrovnání výhradně kvůli tomu, aby se vyhnul rizikům a nákladům, které jsou spojeny s pokračováním sporu," řekl mluvčí konzultačního podniku Patrick Dorton. Soudy už nyní měsíc podrobně zkoumaly hospodaření firmy v letech 1999 až 2001.

Andersen během přelíčení prokázal, že firma má velmi omezené finanční zdroje. Její přesná finanční situace není známa, protože jde o soukromé partnerství. Pokud by soudy pokračovaly, mohla by společnost zaniknout úplně.