Mluvčí zbrojovky Jennifer Allenová řekla, že firma je schopna zvýšit výrobu ze současných 38 na zhruba 50 kusů měsíčně, ale jen za předpokladu, že bude mít k dispozici financování. Nové střely s názvem Tactical Tomahawk se budou vyrábět v Tucsonu v americkém státě Arizona.

Námořnictvo má v úmyslu vynaložit na nákup nových střel kolem dvou miliard dolarů. Za tuto částku by mohlo koupit více než 1350 střel nové generace, které by měly být k dispozici asi příští rok v létě. Pokud Raytheon výrobu urychlí, mohla by armáda mít střely k dispozici i dříve. Raytheon, jehož sídlo je v Lexingtonu ve státě Massachusetts, má teď s vládou uzavřené dvě smlouvy v objemu kolem 260,5 milionu dolarů. V rámci těchto smluv má zajistit 192 nových střel.

Podle Allenové ale zatím není jasné, zda námořnictvo žádá jen urychlení výroby podle nynějších smluv nebo chce další střely. "Jsme na to připraveni," řekla mluvčí Raytheonu. Jednání však potvrdil i velitel námořnictva William Fenick. "Samozřejmě, že je nutné zásoby obnovit o tyto a další přesně naváděné střely," řekl Fenick. Ve válce v Iráku už bylo za dva týdny vystříleno asi 700 střel Tomahawk. Analytici před válkou zásoby střel odhadovali na zhruba 2000 kusů. Střely Tomahawk jsou naváděny pomocí satelitů a je možné je vystřelovat z lodí i ponorek.