Zdroje blízké jednání uvedly, že švýcarská vláda se k záměru fúze kladně vyslovila už dopoledne na schůzi v Bernu. Oficiálně ale zatím nic neoznámila. Vláda je největším akcionářem dopravce Swiss a drží v něm asi 20 procent akcií. Jeden ze zdrojů řekl, že sice ještě zbývá některé podrobnosti dojednat, uzavření kontraktu to ale podle něj bránit nebude.

Sloučení firem bude na evropském kontinentě největší fúzí leteckých společností od loňského roku, kdy společnost Air France převzala nizozemského rivala KLM. Vzhledem k závěrečné fázi jednání bylo obchodování s akciemi Swiss v pondělí pozastaveno. S akciemi se ale nyní může znovu obchodovat.

Podle plánu sloučení Lufthansa koupí 14 procent akcií Swiss, které vlastní drobní investoři. Cena bude blízká ceně na burze v posledních dnech. To znamená, že Němci za podíl ve Swissu zaplatí asi 66 miliónů franků (zhruba 1,3 miliardy Kč).

Lufthansa po převzetí Swissu založí s největšími akcionáři švýcarského podniku holdingovou společnost, s jejíž pomocí by později ve Swissu získala podíl až 49 procent. Záměrem Lufthansy je začlenit švýcarský podnik do svého zimního letového řádu už v sezoně 2005/2006. K velkým akcionářům Swissu patří i regionální vláda curyšského kantonu, a také banky Credit Suisse a UBS.