Vysoké pece Ostrava tvrdí, že Osinek jim dluží 350 miliónů korun za dodávky surového železa. Osinek naopak chce, aby mu dodavatel vrátil asi miliardu korun jako přeplatek. Podle Osinku jsou ceny železa předražené. Antimonopolní úřad na to ale má jiný názor, ceny určil jako tržní.

"Navzdory tomuto potvrzení správnosti cen a neochotě Osinku stáhnout své žaloby proti VPO vzala včera Mittal Steel jednostranně své žaloby proti Osinku zpět, čímž plně splnila podmínky pro účast v privatizaci. Mittal Steel proto požaduje okamžité připuštění do privatizačního procesu," uvedl mediální zástupce společnosti Jan Šimůnek.

Privatizační komise bude o účasti Mittalu v privatizaci rozhodovat ve středu. Pokud jej do privatizace nepustí, je Mittal rozhodnutý obrátit se na Evropskou komisi.

O Vítkovice Steel se uchází 19 firem, většinou strategických zahraničních investorů. Podmínkou je to, aby zájemce nebyl s Osinkem nebo Vítkovicemi v soudním sporu. V takovém případě by totiž mohl informace, které získá z nahlížení do chodu firmy a materiálů o ní, využít při soudním procesu. Stát předpokládá, že za Vítkovice získá asi 4,5 miliardy korun.