Podle analýzy obsahuje kilogram výrobku 72 200 miligramů rtuti, přičemž povolený limit je pouze 0,1 miligramu na kilogram. Dále obsahuje například těžké kovy, jako jsou olovo, nikl a arzen. Inspekce získala informaci od Zdravotního ústavu, který dělal laboratorní analýzu na žádost spotřebitele.

Doplněk se konzumuje ve formě tablet a podle anglických popisů v různých internetových obchodech patří k ájurvédské medicíně a má sloužit při problémech, jako je hemiplegie, tedy obrna poloviny těla, obrna obličeje či třes a při různých dalších neduzích. V popisu se také píše, že se má používat pouze po domluvě s lékařem.

Výrobek je podle SZPI možné koupit v různých internetových obchodech včetně eBaye nebo Amazonu. „Není vyloučeno, že by se mohl objevit na některém z e-shopů, které jsou cíleny primárně na českého spotřebitele,“ uvedl Pospíchal.

Jde o výrobek, který byl dříve na webových stránkách portálu eBay nabízen jako doplněk stravy, nyní je v kategoriích přírodní a alternativní prostředky či ostatní zdravotnické prostředky. Vyrábí se v Bombaji.