Takovou nabídku podal švýcarský Swisscom a španělská Telefónica. Předběžný zájem měl i belgický Belgacom a francouzský Francé Telecom. Ani jeden z nich ale ve čtvrtek nepotvrdil, že nabídku podal. Naopak dřívější vážný zájemce, dánský TDC oznámil, že věc zvážil a o Telecom zájem ztratil.

O informační memorandum požádal ještě britský mobilní operátor Vodafone a čtyři finanční investoři, kteří ale mohou nabídku podat jen v konsorciu s telekomunikační firmou.

List Financial Times napsal, že Telecom by mohl lákat právě malé operátory, největší šance dává švýcaskému Swisscomu. Ti větší mají jiné priority. Britský operátor Vodafone se orientuje spíš na mobilní operátory, španělská Telefónica chce uspět spíš v zemích latinské Ameriky než ve střední Evropě.

Burza je stále ve hře

Česká vláda bude o zájemcích rozhodovat už příští středu, definitivní vítěz by měl být známý do konce března. Kdykoliv v průběhu soutěže se ale kabinet může rozhodnout, že prodá Telecom přes burzu. Tato možnost se připravuje současně s výběrovým řízením. Cena Telecomu na burze nyní přesahuje 60 miliard korun.