Eurotel se bránil tím, že propojovací poplatky do sítě Českého Mobilu, dnes Oskar Mobilu, byly vyšší než do sítě T- Mobile. To ale u soudu neprokázal. Pokutu bude muset zaplatit, možnost odvolání už neexistuje.

Eurotel s rozhodnutím soudu nesouhlasí. "Budeme zvažovat, že podáme stížnost k Ústavnímu soudu," řekla mluvčí společnosti Diana Dobálová.

Hlavní námitka společnosti proti pokutě spočívala v tom, že antimonopolní úřad při vyměřování pokuty pochybil. Neprokázal, že Eurotel měl dominantní postavení na trhu, verdikt úřadu podle právního zástupce operátora Pavla Dejla prý odporuje i rozhodnutím Evropské komise.

To si ale soud při rozhodování nemyslel. Soudce Václav Novotný nepřemýšlel ani o tom, že by pokutu snížil, protože zaplatit 48 miliónů je v možnostech operátora.

O pokutu se soudí i T-Mobile

"Tento případ jasně prokazuje, že ochrana hospodářské soutěže přináší občanům České republiky prospěch." reagoval na rozhodnutí soudu předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Josef Bednář.

Jeho úřad vyměřil za stejný prohřešek pokutu i T-Mobilu, dříve Radiomobilu, zaplatit má 15 miliónů korun. I on se brání u správního soudu. O jeho žalobě se bude teprve rozhodovat. Dá se předpokládat, že výsledek bude stejný.