O největší podíl na objemech obchodů se podělily ČEZ a obě banky. Erste Bank navíc zaznamenala i největší úbytek kursu, když oslabila o 1,86 procenta na 1058 Kč. Analytici společnosti UBS snížili investiční doporučení pro akcie Erste na "neutrální" z předchozího stupně "koupit". Cílovou cenu ale ponechali na 37,5 euro, asi 1177 korun. Komerční banka ztratila 0,95 procenta a uzavřela na 3030 Kč, ČEZ sestoupil o 0,47 procenta na 277 Kč. Telecom posílil o 0,90 procenta na 335,50 Kč. "Je vidět, že čas pro Český Telecom přichází," uvedl Petr Bánovský z makléřské firmy Cyrrus. Index PX 50 klesl o 0,35 procenta na 899,1 bodu.

Výhled obchodníků na další období i přes korekci zůstává poměrně optimistický, českým akciím se letos daří mnohem více než cenným papírům na velkých světových trzích. Akcie na pražské burze v průměru zpevnily o 37 procent. Ceny žene nahoru nedostatečná nabídka, trh se v poslední době dočkal zatím jediné nové emise - Zentivy. Je však možné, že pražskou burzu opustí po novém kole privatizace další přední emise.

Evropské akcie v úterý značně oslabily. Německý index DAX klesl pod úroveň 4000 bodů, ztrácely i ostatní velké burzy. Pesimismus se šířil především po novém růstu cen ropy, termínové kontrakty americké lehké ropy zdražily na 54 dolarů za barel. Experti soudí, že rostoucí poptávky po ropě, která je již nyní na rekordních úrovních, se příští rok opět zvýší. To by poznamenalo tempo růstu světové ekonomiky.

Akcie předního světového výrobce spotřební elektroniky, nizozemského koncernu Philips, v úterý poklesly o 3,4 procenta. Firma vyrábějící velký rozsah techniky od elektronických součástek po lékařské přístroje má na další výhled smíšené názory. Obává se vlivu vysokých cen ropy, podle šéfa firmy Jana Hommena však i nerozhodnosti evropských spotřebitelů. Sestup zaznamenaly také další velké evropské technologické firmy, například Siemens o tři procenta, ASML rovněž o tři procenta

Nedařilo se ani automobilkám, Peugeot ztratil 3,9 procenta, BMW 1,9 procenta.