"Je to téma, které je velmi sexy, protože když vytvoříme společný digitální trh, přinese to růst ekonomiky v objemu asi 415 miliard eur (11,2 biliónu Kč) ročně," je přesvědčen Juncker.

"Jde o konkurenceschopnost našeho kontinentu, Evropské unie, jde o pracovní místa, která obstojí i v budoucnosti," poznamenala Merkelová. Ta zdůraznila význam zprovoznění nejmodernější 5G sítě, která poskytuje bezdrátové připojení páté generace.

„Výzvy digitálního hospodářství”

O tom hovořil i Hollande, podle něhož je digitalizace jednou z priorit francouzské vlády v posledních letech. "Během dnešní schůzky chceme formalizovat to, co se dá nazvat výzvami evropského digitálního hospodářství," uvedl francouzský prezident, který by si přál, aby v Evropě vznikalo více start-upů.

Vedle ekonomických témat mají politici a podnikatelé podle kancléřky mluvit rovněž o aktuální situaci v Evropské unii a o odchodu Británie z osmadvacítky. Hollande v tomto kontextu poznamenal, že unijní země čekají na Británii, až zahájí rozhovory o vystoupení. I nadále s ní chce mít dobré vztahy.