Bublan nově prosazuje zřízení centrálního místa, odkud se policisté budou na majitele kont dotazovat. "Já tu myšlenku zcela neopouštím. Buďto budeme dotaz centralizovat na jednom místě, nebo uděláme centrální místo, odkud se budeme dotazovat. Na způsobu mi nezáleží," poznamenal Bublan. 

Podle něj policie v současné době má pravomoc a může zjistit, kdo má jaký účet. A pokud je osoba v trestním řízení, tak si policie lehce prověří pohyby na inkriminovaných účtech. Problém ale vidí v rychlosti a efektivnosti. "Musíme složitě obcházet banky, nebo dokonce posílat písemné žádosti," poznamenal ministr vnitra. Policisté jsou pak méně operativní a dochází k úniku informací.

Ochrana citlivých údajů bude podle Bublana zabezpečena. "Nebude to otevřený seznam, ale pouze na žádost," poznamenal. Ta by měla být podložena podpisem státního zástupce nebo soudce.

Proti registru ihned po zveřejnění myšlenky na jeho zavedení ostře protestoval Úřad pro ochranu osobních údajů. Podle něj by databáze zasahovala do soukromí. Registr se nelíbil ani České národní bance, která jej měla spravovat. Podle odpůrců vždy hrozí riziko úniku informací.