„Jsem rád, že vláda dostala odvahu a jde cestou jádra. Ale nemá stále odvahu říct občanům, kteří žijí na zásobách uhlí, že mají smůlu, že je to přírodní bohatství a zas tak moc přírodního bohatství nemáme,“ prohlásil Hanák na sněmu svazu. Rozhodnutí o takzvaných územních limitech Hanák od kabinetu očekává v krátké době.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje v letošním roce prolomení na dole Bílina především pro potřeby teplárenství. „ČSA nepotřebujeme za jednoho předpokladu, že bude pokračovat rozvoj jaderné energetiky," řekl ministr Jan Mládek (ČSSD).

Nepříjemným dopadem je podle něj nejistota, která bude nadále panovat mezi obyvateli Horního Jiřetína. „Předpokládám, že vláda by mohla toto rozhodnutí učinit v měsíci říjnu," reagoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Hanák vyzval také k větší podpoře investic a kritizoval současný systém veřejných zakázek, kde při hodnocení nabídek hraje hlavní roli cena. „Říkáme ne nejnižší ceně ve veřejných soutěžích. Nejnižší cena totiž znamená i nejnižší kvalitu. A to je potřeba změnit,“ tvrdí Hanák.