Na novou Škodu Octavii se čeká až 15 týdnů, firma se proto snaží výrobu urychlit. Zaměstnanci Škody Auto ale další směny odmítají. Odbory to odůvodňují zachováním zdraví a pohody zaměstnanců.

Předseda odborů Jaroslav Povšík v týdeníku uvedl, že se ve výrobě octavií zatím zaměstnanci sobotního provozu obávat nemusejí, ale do budoucna bude třeba najít nějaký kompromis. Jednou z možností je zavedení vícesměnných modelů, které by znamenaly zvýšení počtu zaměstnanců a výrobu po celou sobotu.

Vedení chce dobrovolné směny navíc

Předseda představenstva Škody odpovědný za výrobu Michael Oeljeklaus týdeníku řekl, že dříve než se začne s odbory bavit o vícesměnných systémech, mělo by se začít úvahami o dobrovolných směnách navíc, kterými by firma pokryla požadavky zákazníků.

„Lidé jsou přepracovaní a práci navíc už nechtějí. I když je směna dobrovolná, tak jsme firmě řekli, že už to dělat nechceme,“ prohlásil ale Povšík.

Octavia stále nejprodávanější

Octavia je na trhu dva roky a je nejprodávanějším vozem firmy i v České republice.

Podle letošních údajů se do srpna prodalo v ČR z nových aut nejvíce octavií, a to téměř 16 tisíc vozů.

Škoda Auto loni zvýšila zisk o 46 procent na 665 miliónů eur, tedy na 18,4 miliardy korun. Zákazníkům dodala rekordní počet 1,037 miliónu vozů, což je meziroční nárůst téměř 13 procent.