Dohoda by měla být dokončena ještě v tomto čtvrtletí. Valeant po dokončení převzetí zaplatí za Sprout 500 miliónů USD a dalších 500 miliónů USD v prvním čtvrtletí příštího roku, napsala agentura Reuters.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v úterý schválil kontroverzní lék firmy Sprout, když předtím ho dvakrát zamítl. Lék se bude prodávat pod názvem Addyi a jeho předepsání je podmíněno důrazným varováním před možnými nebezpečnými vedlejšími účinky, kterými jsou nízký tlak a mdloby, zvláště v kombinaci s alkoholem. [celá zpráva]

Léku se přezdívá ženská viagra, přestože funguje zcela jinak než lék na mužskou impotenci vyráběný firmou Pfizer. Addyi působí na chemické látky v mozku a musí se brát delší dobu.

Valeant očekává, že by se addyi mohl začít v USA prodávat ve čtvrtém čtvrtletí. Firma se jinak specializuje na přípravky pro péči o oči a dále dermatologické a žaludeční přípravky.

Strategií firmy je růst prostřednictvím akvizicí. Podle údajů agentury Bloomberg oznámila firma za poslední rok 12 akvizicí v hodnotě 14,9 miliardy USD. Největší bylo převzetí firmy Salix Pharmaceuticals za 11,1 miliardy USD.