Letošní expozice má podtitul Smyslů plná zahrada. Autoři slibují, že budou útočit na všechny smysly návštěvníků. „Kvetoucími portály je zavedeme do čarovného prostoru s nesmírným množstvím rozmanitých vůní, barev a tvarů vytvořeného pomocí aranží tisíců kusů narcisů, tulipánů, hyacintů a modřenců, ale také muškátů, petúnií a voskovek,“ uvedl autor projektu Vojtěch Zahradník.

Hned první den přilákal veletrh Flora na olomoucké výstaviště množství návštěvníků.

Hned první den přilákal veletrh Flora na olomoucké výstaviště množství návštěvníků.

FOTO: Miloslav Hradil, Právo

Zahrada odpočinku, chutí a hudby je doplněna vodními gejzíry, přehlídkou rododendronů, pokojových rostlin, okrasných stromů a keřů. Celý prostor provoní tisíce řezaných květin - lilií, kosatců, hledíků či frézií.

Květinový tunel návštěvníky dovede až do exotické krajiny Mexika, kde nechybí ani typická mayská pyramida.

Na veletrhu Flora mohou lidé spatřit i mexickou krajinu.

Na veletrhu Flora mohou lidé spatřit i mexickou krajinu.

FOTO: Miloslav Hradil, Právo

Autoři výstavy se zaměřili i na nevidomé návštěvníky. Jsou nainstalovány exponáty, které pro ně vytvořili floristé v rámci aranžérské soutěže na téma Jaro všemi smysly. Další jsou umístěny i na výstavě (Ne)viditelná Olomouc v Křížkovského ulici.

Na veletrhu Flora mohou návštěvníci obdivovat i florální objekt pro zrakově postižené - obří mexický klobouk z rostlin, který před jeho zahájením vytvořili studenti Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.

Na veletrhu Flora mohou návštěvníci obdivovat i florální objekt pro zrakově postižené - obří mexický klobouk z rostlin, který před jeho zahájením vytvořili studenti Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.

FOTO: Miloslav Hradil, Právo

Souběžně s veletrhem Flora, který potrvá do neděle, se na olomouckém výstavišti konají i jarní zahradnické trhy a veletrh zahradnických pomůcek a mechanizace Hortifarm.

Na olomouckém výstavišti se konají i jarní zahradnické trhy.

Na olomouckém výstavišti se konají i jarní zahradnické trhy.

FOTO: Miloslav Hradil, Právo