Výzkum a vývoj firmy Cytune Pharma je zaměřen na široké portfolio nových imunoterapeutických přípravků, zejména pro léčbu nádorových onemocnění. Smluvní strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat kupní cenu a další detaily transakce.

Akvizice potvrzuje zaměření PPF na biotechnologie jako jednu z klíčových strategických vývojových oblastí. PPF je nyní aktivní v sektoru biotechnologií prostřednictvím svého většinového podílu ve společnosti Sotio a investice do OriBase Pharma, biotechnologické společnosti zaměřující se na vývoj nových možností cílené léčby agresivních onkologických onemocnění.

Do zdravotnictví investuje i Babiš

PPF se rovněž zavázala financovat výzkum a vývoj Cytune Pharmy vztahující se na její klíčovou vyvíjenou látku i na další aktivity. "Akvizice Cytune Pharma znamená další diverzifikaci našeho portfolia činností v oblasti výzkumu a klinického vývoje a přináší potenciální synergický efekt s výzkumnými a vývojovými programy firem Sotio a OriBase Pharma. Doufáme, že budeme schopni dovést výsledky vývoje firmy Cytune do stadia klinického vývoje a na trh s cílem pomoci pacientům trpícím těmito zákeřnými chorobami," uvedl akcionář skupiny PPF Ladislav Bartoníček.

Sotio vyvíjí přípravky na léčbu rakoviny prostaty, vaječníků a plic.

Do zdravotnictví v poslední době výrazněji investuje i druhý nejbohatší Čech, vicepremiér a majitel Agrofertu Andrej Babiš. Prostřednictvím fondu Hartenberg skupuje kliniky pro umělé oplodnění a nemocnice v Česku i na Slovensku. [celá zpráva]