Od 1. května byla na stravovací služby uvalena zvýšená sazba DPH, místo dřívější pětiprocentní je nyní 19 procent. ´

"Zcela nám to narušilo podmínky podnikání. Zvýšení daně si nemůžeme dovolit plně promítnout do cen. To by lidé nechodili do restaurací vůbec. Možná by to šlo v Praze, ale v ekonomicky slabších regionech to prostě nejde. Už mírné zvýšení cen má za důsledek nižší návštěvnost," rozhořčoval se Zdeněk Kopka, předseda společenstva podnikatelů v pohostinství Unihost Ostrava, které sdružuje na 700 pohostinských zařízení.

Podle něj na tržbách hospodští za dva měsíce spadli o třicet, někteří i o čtyřicet procent. "Podnikání v tomto oboru není o zbohatnutí, je bojem o přežití, zvýšená sazba daně je pro nás vražedná," říká Kopka.

Zkrachuje prý třetina hospod

"Podle našich předběžných odhadů zkrachuje třetina hospod, takže třicet procent lidí v tomto odvětví přijde o práce," dodal.

Dopad zvýšené daně již pocítili ti, kteří jsou měsíčními plátci. Například Vlastimil Žáček, majitel hospody v Ústí nad Labem, u něhož první měsíční platba podle zvýšené sazby činila 70 tisíc korun.

"Zaplatil jsem to, já nemám nervy na to, abych někomu něco dlužil. Ale z čeho máme teď doplnit nové sklo, o větších investicích do zařízení ani nemluvě. A odměny lidem také nejsme schopni dát. Stát nám zvýšenou daní bere živobytí. A nejen nám, hospodským, ale i našim zaměstnancům. Už jsem tři musel propustit a další tři ještě určitě půjdou," řekl Právu Žáček s tím, že nyní má 27 zaměstnanců, potřeboval by pracovnici do kanceláře, ale nemůže si dovolit zaměstnat dalšího člověka.

"Já i lidé, kteří u mne dělají, jsme v neustálém stresu, protože nevíme měsíce, kdy můžeme skončit. Doufám, že přijdou předčasné volby a v brzké době i rovná daň," dodal.

Hosté utrácejí méně

Podle majitele nádražní restaurace v Českém Těšíně Zdeňka Blinky nejenže do hospod chodí stále méně lidí, ale ti, co přijdou, utrácejí méně než dříve. "V minulosti tu nechal host třeba stovku, dnes utratí šedesát korun. Lidé potřebují společnost, přijdou do restaurace, ale sedí celý večer u jednoho piva," poznamenal.

Také Blinka už musel omezit provoz. Zkrátil otevírací dobu v samoobslužné části provozovny pouze do 19. hodiny a ušetřil tak půl pracovní síly. Podle něj představa politiků, že zvýšená daň přinese více peněz do státního rozpočtu, je scestná. "Trh na takové zvýšení cen není připravený. Lidé v chudších regionech si nemohou dovolit utrácet více, než jim dovolí sociální situace."

Krize prý ještě přijde

Za hotovou katastrofu označil dopad vyšší DPH prezident Asociace pohostinství a hotelů v Českých Budějovicích s působností pro jižní Čechy František Zahradník.

"Jihočeský kraj je teď na tom hodně bídně. Už loni se tady na Českokrumlovsku snížil cestovní ruch o 35 procent, návštěvnost restaurací ochabla a dále se snižuje. Naši lidé nemají takové příjmy, jaké jsou v Praze, ani k nám nejezdí tolik turistů. Mnozí kolegové chtějí s podnikáním skončit, protože to absolutně nemohou finančně zvládnout," řekl.

Podle Kopky, který také provozuje několik stravovacích zařízení, je situace v oboru už nyní dramatická. Dodal, že dopad na další hospody se ještě projeví v nejbližších měsících, a to u hospodských, kteří jsou čtvrtletními plátci daně.

"Na podzim chystáme demonstraci v Praze. Se sazbou DPH se musí něco udělat, jinak bude krachovat jedna hospoda za druhou. Hospodští, kterým to hrozí, už teď říkají, že pokud nepřežijí, podají žalobu na stát, protože to bude jeho vinou," prohlásil.