Už v minulosti byl rozpočet dostavby třetího a čtvrtého bloku elektrárny zvýšen o miliardu eur na současných 3,8 miliardy eur a termín jejich spuštění byl opakovaně odsouván.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Elektrárnu v Mochovcích dokončuje největší výrobce elektřiny na Slovensku, společnost Slovenské elektrárne (SE), ve které 66 procent akcií vlastní italský koncern Enel.

Riskantní investice pro ČEZ

Firma už dříve oznámila, že svá slovenská aktiva hodlá prodat. Česká firma ČEZ, která je jedním ze zájemců o koupi podílu v SE, ale minulý měsíc upozornila, že bez vyřešení nejistot a rizik kolem elektrárny Mochovce se bude zdráhat předložit Enelu nabídku.

Pavlis po pondělní návštěvě v Mochovcích podle slovenských medií neuvedl, zda stát coby vlastník 34 procent akcií SE bude souhlasit s navrhovaným navýšením rozpočtu na dokončení rozestavěných bloků jaderné elektrárny. Zdůraznil ovšem, že elektrárna musí být dokončena.

"Dnes už není cesty zpět. Pro Slovensko je otázka dostavby jaderného zdroje velkou prioritou," řekl Pavlis a zároveň vyjádřil nespokojenost s průběhem dostavby.