V Česku padla zatím nejvyšší výhra v loterii před Vánocemi 2013, kdy manželský pár z Chrudimska vyhrál ve Sportce čtyři sta miliónů korun.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

V loterii Euromilióny Slováci sázejí prostřednictvím sázkové kanceláře Tipos. Další evropskou loterii Eurojackpot začala nedávno v Česku nabízet Sazka. Rekordní výhru v přepočtu 1,7 miliardy korun v této loterii vyhráli sázející ve Finsku.

Analytici na webu slovenských HN výherci radí investovat do podílových fondů, cenných papírů, termínových vkladů nebo nákup akcií společností na burze. Další je doporučují kombinovat s nákupem zlata, diamantů, umění či nemovitostí. Další variantou je peníze s rozmyslem investovat do podnikání.

Soukromý bankéř Martin Marcinčin považuje za důležité, aby se nový slovenský multimilionář začal finančně vzdělávat. Měl by se vyhýbat takzvaným pseudooborníkům a radši si nechat poradit od profesionálů.

"Určitě by měl výhru patřičně oslavit, ale spíš v úzkém kruhu lidí a výhrou se co nejméně chlubit. Přes sedm miliónů eur je obrovská suma, na Slovensku s ní disponuje jen malý okruh lidí,“ řekl Marcinčin.